Sunday, January 17, 2016

Party time!

Për të gjithë mbështetësit dhe dashamirësit e Shqipopedias, duam t'ju informojmë se u organizua një festë me rastin e realizimit të projektit të madh.

....dhe me pas, ku ka më mirë se spageti të shoqëruara me verë të kuqe...

Dhe si ushqim mendor po e mbyllim me një proverbë maori.
Turn your face towards the sun, and the shadows fall behind you...
Kthehu drejt diellit dhe hijet do bien pas...

3 comments:

 1. Po ishte një party shumë i bukur, si spageti por edhe vera ishin të shkëlqyera.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Epo tashti... për makaronat e kemi specialistin,
   ndërsa vera spanjolle ishte vërtetë e shkëqyer, ishte aromatike dhe me nje lloj manaferre të kuqe, e gjeta dhe online, nëse do mbund ta blesh aty,
   [ http://garciacarrion.es/en/vinos-garcia-carrion/senorio-de-los-llanos-cosecha-tinto-en ] aq me tepër që është shumë herë më e lirë.

   Shpresoj të takohemi më shpesh me raste të tilla...

   Delete
  2. Nuk ja vleka ta blesh online mo, dergesa ben 25euro.... hahaha

   Delete